UZAKTAN EĞİTİM – Osmanlı Türkçesi Başlangıç Seviyesi

Hoca: İpek Dağlıoğlu

Süre: 8 Hafta / Haftada 2 gün

Dönem: 19 Ekim 2020 - 9 Aralık 2020

Gün/Saat: Pazartesi- Çarşamba / 20.30-22.00

Ücret: 600 TL (her ders ort. 35 TL)

KURS HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN: 0534 766 23 56 NUMARALI TELEFONU ARAYABİLİRSİNİZ

Yıllardır sınıf ortamında yüz yüze Osmanlı Türkçesi derslerini veren Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı içinde bulunduğumuz süreçte gerekli alt yapı ve eğitim materyallerini temin ederek her seviyeye uygun Osmanlı Türkçesi kurslarını uzaktan eğitimle vermeye devam etmektedir. Derslerin internet üzerinden canlı olarak yapıldığı bu sistemde Zoom Video Konferans programı kullanılmaktadır Öğrencilerin önceden belirlenen saatte, internete bağlanabildikleri her yerden derslere katılabildikleri Kubbealtı Uzaktan Eğitim programında, eğitim materyalleri öğrencinin ekranına yansıtılır. Dersler etkileşimli ve katılımcı odaklı olduğu için öğrenim başarısı çok yüksektir.

Arap harflerini öğreterek başladığımız Osmanlı Türkçesi kursumuzda kelimelerin önemi, anlamı, yapısı, nüansları, âit oldukları dil ve yazılışlarıyla ilgili konular geniş bir şekilde işlenmektedir..

Dersler başlamadan önce katılımcıların, bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarına Zoom Video Konferans programını indirmiş olması gerekmektedir.

Programı güvenli indirmek için zoom.us/download adresi kullanılmalıdır.

Canlı eğitime katılamayanlar göndereceğimiz şifre ile 24 saat içinde dersi istediği kadar izleyebilirler.

Üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyâtı ve Târih bölümü öğrencilerinin özellikle istifâde edeceği kursumuz İpek Dağlıoğlu tarafından verilmektedir.

Açık Öğretim Fakültesi müfredâtına da yönelik derslerin işlendiği kursumuzda transkripsiyon alfabesiyle metin yazımı, Arapça vezinler, temel Farsça gramer kâideleri, sülüs,nesih,ta'lik hatları ve rık'a ile yazılmış arşiv belgeleri de gösterilmektedir.

Osmanlı Türkçesi kursu kapsamında sınavlara yönelik kişiye özel dersler de verilmektedir.

KURS VE EĞİTİM PROGRAMLARI İÇİN KUBBEALTI VAKFI’NIN BANKA HESAP BİLGİLERİ:

TR54 0006 2000 0440 0006 2987 09

Garanti Bankası Çemberlitaş Kubbealtı İktisadi İşletmesi

Önemli Not: Açıklama bölümüne kayıt olmak istediğiniz dersin adını açık bir şekilde yazmayı, Whatsapp'tan bize göndermeyi ve kaydedildiğinize dair teyit almayı unutmayınız.


İpek Dağlıoğlu

1977 yılında İstanbul, Fâtih'te doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde "Şükrullah El-Amasyavî'nin Behçeti't-Tevârîh'inin Mustafa El-Fârisî Çevirisi" başlıklı teziyle tamamladı. Aynı üniversitede Türk Dili konusunda doktorasına devam eden İpek Dağlıoğlu, 8 yıldır Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde de Osmanlı Türkçesi dersleri vermektedir. İpek Dağlıoğlu'nun Kubbealtı Yayınlarından çıkan "Osmanlı Türkçesi Seçme Metinler" adında bir kitabı bulunmaktadır.