Klasik Kemençe

Hoca: Mahinur Özüstün

Süre: 8 Ay

Dönem: 7 Ekim 2023- Haziran 2024

Gün/Saat: 11.00-13.00 Cumartesi

Ücret: 1000 TL/ Ay

Dersi İşleyiş biçimi; Haftada bir mevcut öğrenci sayısına ve seviye farklılıklarına göre eşit seviyede olanlar ile grup dersi, farklı seviyede olan öğrencilerimiz ile birebir ders şeklinde gerçekleşmektedir.

Nota bilmeyen Öğrencilerimiz için; dersler esnasında nota solfej makam nazariyatı eğitimi vermekteyiz.

Nota ve Makam (nazariyat) bilgisi olan ve olmayan öğrencilerimiz; aynı sınıfta farklı seviyeler ile derse devam edeceklerinden birebir ders biçiminde öğrenim şeklini tercih etmekteyiz.

Ders kontenjanımız 6 kişidir

Derslerimize enstrumanın biçimi ve postürel uygunluğu göz önünde bulundurarak. 10-55 yaş arası öğrenci kabul etmekteyiz. Daha küçük yaş grubu enstrumanı kavramakta sıkıntı çektiği için problem teşkil etmektedir.

KURS VE EĞİTİM PROGRAMLARI İÇİN KUBBEALTI VAKFI’NIN BANKA HESAP BİLGİLERİ:

TR54 0006 2000 0440 0006 2987 09

Garanti Bankası/ Çemberlitaş Şubesi

Alıcı adı: Kubbealtı İktisadi İşletmesi

Önemli Not: Açıklama bölümüne kayıt olmak istediğiniz dersin adını açık bir şekilde yazmayı ve dekontunuzu bize (0534 766 23 56) Whatsapp ile göndermeyi ve kaydedildiğinize dair teyit almayı unutmayınız.

Yine aynı mesaja ayrıntılı olarak eğitim bilgilerinizi (lise/lisans/yüksek lisans/ doktora) sırasıyla yazınız.

Okullarınızın bölüm ve enstitülerini yazmayı unutmayınız.

Mesleğinizi, ev adresinizi ve e-posta adresinizi de bilgilerinize ekleyiniz.


Mahinur Özüstün

Kemençe sanatçısı Mâhinur Özüstün, 30 Nisan 1971 tarihinde İstanbul’da dünyâya geldi. İ.T.Ü. Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarı Kompozisyon bölümünden mezun oldu.

1986 – 1989 yılları arasında, “Ayangil Türk Müziği Orkestra ve Korosu”nda kemençe sanatçısı olarak görev yapmıştır. Bezmârâ topluluğunda vurmalı sazlar çalmış ve birçok özel konserde ve kayıtta yer almıştır.

İçinde yer aldığı topluluklarla, yurt içinde ve yurt dışında konserler vermiş ve TV programları yapmış olan Mâhinur Özüstün, 1989 yılında Devlet Korosu’nun kadrosuna katılmıştır.