Ney

Hoca: Ahmet Altınkaynak

Süre: 8 Ay

Dönem: 7 Ekim 2023- Haziran 2024

Gün/Saat: 13.30-15.30 Cumartesi

Ücret: 1000 TL/ Ay

Ahmet Altınkaynak

Orta okul yıllarından itibaren müzik çalışmalarına başladı.

Neyzen Ekrem Vural ile Klasik Türk Muskisi repertuarı, klasik ney tavrı ve Türk musikisi nazariyatı konularında yoğun derslere katıldı.

2013 senesinde İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzik Teorileri Bölümü'nde lisans eğitimine başladı, buradaki kıymetli hocalardan Türk müziği repertuarı, teorisi, müzikoloji ve ney üzerine dersler aldı. Üniversiteye girdiği yıl Salih Bilgin’den ney yapımı ve ney üfleme üslubu konularında oldukça yararlandı.

Türk Musikisi nazariyatı ve repertuarı alanlarında Fikret Karakaya ve Doğan Dikmen'den istifade etti. Doğan Dikmen yönetiminde TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu'na 2013'de katılmaya hak kazandı ve 2015'e kadar devam etti. Aynı süre zarfında, TRT İstanbul Radyosu'nda Fikret Karakaya'nın hazırlamakta olduğu "Saz ve Söz Meclisi" adlı radyo programında ney icracısı olarak yer aldı.

2015 yılında, Fikret Karakaya'nın kurmuş olduğu "BEZMARA" müzik topluluğuna katıldı. Bu toplulukla Osmanlı erken dönem müziğine ait eserlerin yorumlarını içeren çeşitli konserler ve albüm çalışmalarında yer almaktadır.

2018 -2020 yılları arasında Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Sanat Merkezi’nde ney dersleri verdi. Çalışmalarına yüksek lisans eğitimini sürdürdüğü YTÜ'de devam etmektedir.

KURS VE EĞİTİM PROGRAMLARI İÇİN KUBBEALTI VAKFI’NIN BANKA HESAP BİLGİLERİ:

TR54 0006 2000 0440 0006 2987 09

Garanti Bankası/ Çemberlitaş Şubesi

Alıcı adı: Kubbealtı İktisadi İşletmesi

Önemli Not: Açıklama bölümüne kayıt olmak istediğiniz dersin adını açık bir şekilde yazmayı ve dekontunuzu bize (0534 766 23 56) Whatsapp ile göndermeyi ve kaydedildiğinize dair teyit almayı unutmayınız.

Yine aynı mesaja ayrıntılı olarak eğitim bilgilerinizi (lise/lisans/yüksek lisans/ doktora) sırasıyla yazınız.

Okullarınızın bölüm ve enstitülerini yazmayı unutmayınız.

Mesleğinizi, ev adresinizi ve e-posta adresinizi de bilgilerinize ekleyiniz.