Kurslar Osmanlı Türkçesi Başlangıç Seviyesi

  • Osmanlı Türkçesi Başlangıç Seviyesi

  • Hoca : İpek Dağlıoğlu
  • Süresi : 16 Hafta
  • Dönem : 05.10.2019-18.01.2020 I. DÖNEM 01.02.2020-16.04.2020 II. DÖNEM
  • Gün / Saat : 13.00-15.00-Cmt 0
  • Ücret : 650 TL/16 Hafta World ve Bonus karta 4 taksit.

Öncelikle Arap harflerini öğreterek başladığımız Osmanlı Türkçesi kursumuzda kelimelerin önemi, anlamı, yapısı, nüansları, âit oldukları dil ve yazılışları esas konularımızdır.

Üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencilerinin özellikle istifâde edeceği kursumuz İpek Dağlıoğlu tarafından verilmektedir.

Açık Öğretim Fakültesi müfredâtına da yönelik derslerin işlendiği kursumuzda transkripsiyon alfabesiyle metin yazımı, Arapça vezinler, temel Farsça gramer kâideleri, sülüs-nesih-ta'lik hatlar, rık'a ile yazılmış arşiv belgeleri de gösterilmektedir.

OSMANLI TÜRKÇESİ KURSU KAPSAMINDA SINAVLARINIZA YÖNELİK ÖZEL DERSLER DE TALEP EDEBİLİRSİNİZ. 


İpek Dağlıoğlu: 1977 yılında İstanbul, Fâtih'te doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde "Şükrullah El-Amasyavî'nin Behçeti't-Tevârîh'inin Mustafa El-Fârisî Çevirisi" başlıklı teziyle tamamladı. Aynı üniversitede Türk Dili konusunda doktorasına devam eden İpek Dağlıoğlu, 8 yıldır Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde de Osmanlı Türkçesi dersleri vermektedir.

İpek Dağlıoğlu'nun bir de Kubbealtı Yayınlarından çıkan "Osmanlı Türkçesi Seçme Metinler" adında kitabı bulunmaktadır.

Fotoğraf galerisi için tıklayınız.